Inicjatywa ”Chlebobranie” to szansa na dzielenie się dobrem z potrzebującymi.

Jak to działa? Klient piekarni, dokonując zakupów, będzie mógł ufundować dodatkowy produkt aby wesprzeć osoby borykacjące się z trudnościami zdrowotnymi, finansowymi oraz innymi kryzysami. Na przygotowanej przez Fundację tablicy zostanie umieszczony specjalny talon reprezentujący bochenek chleba. Osoby potrzebujące będą mogły go zabrać i wymienić na darmowy bochenek. Jak ufundować dodatkowy chleb? Wystarczy podczas zakupów powiedzieć Kasjerce lub Kasjerowi, że chcesz dodatkowo opłacić talon „Chlebobrania”. Dla Ciebie będą to zwykłe zakupy, a dla potrzebujących – wielkie wsparcie.

Nie będziemy weryfikować, kto sięgnie po talony, ani nachalnie namawiać do fundowania ich. Wierzymy w ludzką uczciwość i w to, że dobro powraca. Jak głosi pismo – łamanie chleba jest znakiem budowania wspólnoty, wystarczy go dla wszystkich.

Pamiętacie „zawieszoną kawę”? Chcemy wprowadzić tę ideę w życie w piekarniach w naszej miejscowości i ościennych miastach oraz wsiach, aby mogła zakorzenić się w świadomości lokalnych społeczności i pozytywnie „zarazić” kolejne regiony.

Dlaczego 2000zł? To koszt uruchomienia akcji w 10 punktach sprzedaży pieczywa. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z kilkoma lokalnymi piekarniami, które wyraziły aprobatę dla naszej inicjatywy. Sztab naszych wspaniałych wolontariuszy pracuje nad identyfikacją wizualną przedsięwzięcia, produkcją prototypów tabliczek informacyjnych oraz strategią promocji inicjatywy.

Oszacowaliśmy, że 200zł to koszt „uzbrojenia” jednego punktu sprzedaży w akcesoria potrzebne do rozpoczęcia w nim akcji. Tabliczka będzie estetyczna i wytrzymała, talony dobrej jakości i z optymistyczną nadwyżką (odważnie liczymy na to, że pozytywne efekty akcji przerosną nasze oczekiwania).
Twoje wsparcie jest kluczem do sukcesu tego projektu. Twoja hojność pomoże nam w zakupie niezbędnych materiałów takich jak tablice informacyjne, specjalne talony oraz inne niezbędne akcesoria do uruchomienia „Chlebobrania” w lokalnych piekarniach. Każda złotówka wpłacona na tę zbiórkę przyczyni się do rozwoju tego projektu i pomoże w dotarciu do osób potrzebujących. Każda wpłata zbliża nas do celu – wsparcia tych, którzy najbardziej tego potrzebują.