5 grudnia w Miejscu Aktywności Mieszkańców miało miejsce spotkanie autorskie z Michałem Figurskim. Dziennikarz opowiedział o swoim życiu, historii choroby oraz walce z nią. Opowiedział też o swojej nowej książce – biografii „Najsłodszy”.

Ta opowieść to nie tylko relacja o królewskim życiu na zewnątrz, ale również o samotności w tłumie oraz bolesnym upadku ze szczytu kariery. Autor opisuje swoje lata zaniedbań, ignorowania zaleceń lekarzy, a także konsekwencje, jakie niesie za sobą nieleczona cukrzyca. Książka ukazuje momenty skrajne, takie jak wylew, trepanacja czaszki, śpiączka farmakologiczna, czy przeszczep nerki i trzustki.

W międzyczasie, Figurski stawia czoło nie tylko fizycznym wyzwaniom, ale także wewnętrznym demonom, walcząc z kompleksami i chcąc udowodnić światu, że jest niezniszczalny. Jednak w miarę rozwoju choroby, staje się kłamcą doskonałym, maskującym rzeczywistość przed sobą i otoczeniem.

Książka jest również historią o odrodzeniu, akceptacji siebie i czerpaniu radości z życia pomimo trudności. Michał Figurski podkreśla znaczenie dzielenia się swoją historią oraz uświadamiania społeczeństwu na temat groźby związanej z nieleczoną cukrzycą.

Wydarzenie współorganizowane z Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i opieki TriVita
Zdjęcia: Marta Florczak