9 listopada 2023 r. zgromadziliśmy się razem, aby uczcić niezwykłe wydarzenie – Benefis 75. urodzin jednego z najwybitniejszych polskich jazzowych perkusistów, Kazimierza Jonkisza!
 
Benefis był nie tylko okazją do świętowania urodzin mistrza perkusji, ale również do wspólnego przeżywania magii jazzu. Na scenie pojawiła się plejada wybitnych artystów, gotowych dostarczyć niezapomnianych wrażeń muzycznych. 🎶
W trakcie koncertu mieliśmy także przyjemność być świadkami rozmowy prowadzonej przez Pawła Błędowskiego z samym Kazimierzem Jonkiszem. Rozmawiali o muzycznych przygodach, niezapomnianych współpracach, wydarzeniach i przeżyciach z długiej kariery Jonkisza.
 
Występy artystów, takich jak Marcin Żupański, Eugeniusz Kubat, Dawid Broszczakowski, Michał Wódz, Monika Mendrok-Mika, Rafał Piskorek, oraz Elżbieta Walczak, były kwintesencją jazzowej finezji. Każdy z nich przyczynił się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery, oddając hołd Kazimierzowi Jonkiszowi i jego dziedzictwu muzycznemu.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas tego wyjątkowego wieczoru, by wspólnie celebrować życie i dorobek artystyczny Kazimierza Jonkisza. Jego 75. urodziny pozostaną w naszej pamięci jako niezapomniany moment w historii polskiego jazzu.
 
Do zobaczenia na kolejnych jazzowych spotkaniach!
 
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
_
zdjęcia: Marta Florczak