23. listopada byliśmy świadkami narodzin kolejnego, teatralnego dziecka naszej fundacji – premiery spektaklu „Larwy”.

Spektakl powstał w oparciu o wydany 200 lat temu zbiór ballad Adama Mickiewicza „Ballady i romanse” i był realizacją projektu „Dialog Mickiewicza z lokalną kulturą ludową” – Spektakl „Larwy” na podstawie „Ballad i romansów” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Do realizacji projektu fundacja zaprosiła grupę teatralną „C’est la vie” działającą przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Scenarzystą i reżyserem spektaklu jest pani Iwona Kaczmarek, która jest na co dzień opiekunką szkolnej grupy teatralnej „C’est la vie”.

Muzykę do spektaklu skomponował i zagrał na żywo podczas premiery przyjaciel fundacji Michał Wódz.

Za scenografię i stroje odpowiedzialne były panie Iwona Boba i Agnieszka Bok.

Premiera spektaklu „Larwy” okazała się wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym Andrychowa, gromadząc w Miejskim Domu Kultury sporą widownię.

Charakter Mickiewiczowskich ballad, koncepcja teatralna pani Iwony Kaczmarek, gra aktorska młodzieży i muzyka Michała Wodza złożyły się na piękny spektakl, który godnie upamiętnił rocznicę wydania „Ballad i romansów”.

Na wielkie uznanie zasługuje postawa i talent młodzieży, która udowodniła, że amatorski, szkolny teatr skrywa olbrzymi potencjał aktorski.

Podsumowanie projektu
„Dialog Mickiewicza z lokalną kulturą ludową” – Spektakl „Larwy” na podstawie „Ballad i romansów”
Zapis premiery spektaklu „Larwy”, 23. 11. 2022 r., Andrychów
Relacja z przygotowań do spektaklu „Larwy”
Plakat promujący premierę spektaklu.

Projekt dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.