Fundacja „Gotowi do działania” miała zaszczyt organizować Jubileusz 30-lecia działalności artystycznej cenionego, nowatorskiego Teatru Wierszalin z Supraśla, który odbył się w dniach 14- 18 września 2021 r. w Domu Kultury w Kętach.

Projekt był przekrojową prezentacją twórczości Teatru Wierszalin, towarzyszącą obchodom 30-lecia istnienia Teatru. W ramach Jubileusz Teatru Wierszalin w Kętach obejmować odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. Publiczność mogła obejrzeć wybrane przedstawienia, spotkać si z aktorami, twórcami oraz zaproszonymi gośćmi w specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficzno-wystawowej. Mieszkańcy Kęt mogli obejrzeć piękną wystawę zdjęć autorstwa pani Magdaleny Rybij, obejmującą fotografie archiwalnych przedstawień, która służyła również do prezentacji historycznego dorobku Teatru.

Teatr Wierszalin z powodzeniem wprowadza odbiorców młodszych i starszych w świat sztuki wysokiej już od 30 lat, a poprzez swoją bogatą działalność artystyczną upowszechnia polską kulturę i dziedzictwo narodowe. Teatr Wierszalin był wielokrotne nagradzany za wybitne zasługi dla kultury polskiej i popularyzowanie polskiego teatru na świecie.

Projekt był realizowany z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz był objęty

Honorowym Patronatem przez prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, także przez dr Krzysztofa Jana Klęczara, Burmistrza Gminy Kęty. Partnerami projektu są Gmina Kęty, Powiat Oświęcim.


Współorganizatorem projektu byli Dom Kultury w Kętach, Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach.

Patronat medialny sprawować będą TVP Kultura oraz Radio Lublin.

Wydarzenia przeglądu:

14 .09.2021 – wystawa ,, Jubileusz XXX- lecia Teatru Wierszalin” – w obiektywie M. Rybij

Zapraszamy na relację z wystawy wraz komentarzem dyrektora Teatru Wierszalin Piotra Tomaszuka:

15.09.2021 – spektakl ,,Dziady – noc 1″ reż. Piotr Tomaszuk

16.09.2021 – spektakl ,,Dziady – noc 2″ reż. Piotr Tomaszuk

17.09.2021 – spektakl ,,Wierszalin. Reportaż o końcu świata ” reż. Piotr Tomaszuk

Zapraszamy na filmowe podsumowanie wydarzenia:

fot. Magdalena Rybij