Fundacja „Gotowi do działania” ma zaszczyt zaprosić na Jubileusz 30-lecia działalności artystycznej cenionego, nowatorskiego Teatru Wierszalin z Supraśla, który odbędzie się w dniach 14- 18 września 2021 r. w Domu Kultury w Kętach.

Projekt jest przekrojową prezentacją twórczości Teatru Wierszalin, towarzyszącą obchodom 30-lecia istnienia Teatru. Jubileusz Teatru Wierszalin w Kętach obejmować będzie: prezentację przedstawień, spotkania z aktorami, twórcami oraz zaproszonymi gośćmi w specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficzno-wystawowej. Zostanie zorganizowana wystawa multimedialna obejmująca fotografie, fragmenty archiwalnych przedstawień, zasoby scenograficzne, słuchowiska oparte o niektóre przedstawienia Teatru Wierszalin, która będzie służyła również do prezentacji historycznego dorobku Teatru.

Teatr Wierszalin z powodzeniem wprowadza odbiorców młodszych i starszych w świat sztuki wysokiej już od 30 lat, a poprzez swoją bogatą działalność artystyczną upowszechnia polską kulturę i dziedzictwo narodowe. Teatr Wierszalin był wielokrotne nagradzany za wybitne zasługi dla kultury polskiej i popularyzowanie polskiego teatru na świecie.

Projekt jest realizowany z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz jest objęty  

Honorowym Patronatem przez prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, także przez dr Krzysztofa Jana Klęczara, Burmistrza Gminy Kęty. Partnerami projektu są Gmina Kęty, Powiat Oświęcim.

Współorganizatorem projektu są Dom Kultury w Kętach, Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach.

Patronat medialny sprawować będą TVP Kultura oraz Radio Lublin.

Planowane wydarzenia:

14 .09.2021 – wystawa ,, Jubileusz XXX- lecia Teatru Wierszalin” – w obiektywie M. Rybij

15.09.2021 – spektakl ,,Dziady – noc 1″ reż. Piotr Tomaszuk

16.09.2021 – spektakl ,,Dziady – noc 2″ reż. Piotr Tomaszuk

17.09.2021 – spektakl ,,Wierszalin. Reportaż o końcu świata ” reż. Piotr Tomaszuk