14 czerwca bieżącego roku na sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach odbył się wyjątkowy koncert „Norwid znany i bliski”. W ramach powiatowych obchodów Roku Norwidowskiego wystąpił Grzegorz Grunwald, poeta, wokalista, gitarzysta i kompozytor, który przedstawił wyjątkowe kompozycje – swoje autorskie wersje muzyczne wierszy C. K. Norwida. W nietuzinkowy sposób publiczność mogła zapoznać się z twórczością tego niezwykle oryginalnego polskiego poety.

Koncert został wzbogacony o wiersze i fragmenty prozy, którą w wersji recytowanej przygotowała młodzież z Powiatowego Zespołu Nr 9 im. M. Dąbrowskiej w Kętach przy wsparciu merytorycznym Pani Anny Kapci. Dodatkową atrakcją był także gościnny występ młodzieżowego zespołu muzycznego Włóczykije z Bielska-Białej.

Było pięknie i lirycznie. Mamy nadzieję, iż niezwykła atmosfera przygotowanego widowiska zachęciła widzów do indywidualnego zgłębiania twórczości Cypriana Kamila Norwida i aktywnego przeżywania poezji.

Wydarzenie zostało przygotowane przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji przy Centrum Kształcenia Dorosłych w Kętach oraz Domu Kultury w Kętach. Dziękujmy i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

Dla tych, którzy chcieliby poczuć ponownie klimat widowiska, poniżej nagranie z koncertu.