Zapraszamy do udziału w wydarzeniu muzycznym zorganizowanym w ramach projektu „Norwid znany i bliski. Powiatowe obchody Roku C.K. Norwida”, dofinansowanym przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Koncert odbędzie się 14 czerwca 2021 w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach.

Projekt ma na celu zaakcentowanie obchodów Roku Norwidowskiego oraz przybliżenie postaci Cypriana Kamila Norwida w związku z Rokiem Norwidowskim. Ten poeta, dla wielu trudny w odbiorze, będący wizjonerem, dotykający w swojej twórczości różnorakich tematów – od patriotycznych po egzystencjalne – wśród wieszczów romantycznych traktowany jest marginalnie. Warto zatem zapoznać z jego życiorysem i twórczością w nietypowy i innowacyjny sposób – poprzez nowoczesne aranżacje muzyczne.

Podczas wydarzenia wystąpi Grzegorz Grunwald – poeta, wokalista, gitarzysta i kompozytor, który opracował autorskie wersje muzyczne wierszy C. K. Norwida

Koncert zostanie wzbogacony o wiersze i fragmenty prozy, w wersji recytowanej przez młodzież z Powiatowego Zespołu Nr 9 im. M. Dąbrowskiej w Kętach a także gościnny występ zespołu Włóczykije.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony naszej Fundacji w mediach społecznościowych, gdzie odbędzie się streaming koncertu, tak by umożliwić szerszemu gronu odbiór wydarzenia.